KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16165300
nr 1616 5300
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsignerad 1977, numrerad15/180, bildmått: 34x47. Bladets mått: 50x61 cm, oramat löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:21:53
29/4 18:16:53
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis